  • LQH2HPN220MGRL
LQH2HPN220MGRL
advertisement
Manufacturer No:
LQH2HPN220MGRL
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LQH2HPN220MGRL
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
LQH2HPN220MGRL
Description:
Fixed Inductors 1008 22uH 430mA +/-20%
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LQH2HPN220MGRL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    LQH2
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    1.63Ohm
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    430mA
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
    1008
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.63Ohm Max
  • Max DC Current
    460mA
  • Frequency - Self Resonant
    15MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    460mA
  • Height
    900μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm