  • LQH2MPN680MGRL
LQH2MPN680MGRL
advertisement
Manufacturer No:
LQH2MPN680MGRL
HK JDW NO:
535-LQH2MPN680MGRL
Datasheet:
LQH2MPN680MGRL
Description:
FIXED IND 68UH 160MA 8.04 OHM
Step5Bar-code shipping tag
LQH2MPN680MGRL
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    160mA
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    8.04Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    7MHz
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    230mA
  • Rated Current-Max
    0.16A
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm