  • LQH32PH100MNCL
LQH32PH100MNCL
advertisement
Manufacturer No:
LQH32PH100MNCL
HK JDW NO:
535-LQH32PH100MNCL
Package:
Nonstandard
Datasheet:
LQH32PH100MNCL
Description:
FIXED IND 10UH 900MA 354 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
LQH32PH100MNCL
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    LQH32
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    900mA
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    354mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    30MHz
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    1A
  • Rated Current-Max
    0.9A
  • Height Seated (Max)
    0.067 1.70mm