  • LQH32PN121MN0L
LQH32PN121MN0L
advertisement
Manufacturer No:
LQH32PN121MN0L
HK JDW NO:
535-LQH32PN121MN0L
Datasheet:
LQH32PN121MN0L
Description:
Fixed Inductors 1210 120uH +/-20% 8MHz DCR 5.26ohm
Step5Bar-code shipping tag
LQH32PN121MN0L
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
    WRAPAROUND
  • Weight
    43.99846mg
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    Tape, Embossed
    1
  • Depth
    2.5mm
  • Current Rating
    200mA
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Inductance
    120μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    5.26Ohm Max
  • Max DC Current
    750mA
  • Frequency - Self Resonant
    8MHz
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    170mA
  • Special Feature
    DCR IS MEASURED AT 20% TOLERANCE
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.087 2.20mm