  • LQH43MN181J03L
LQH43MN181J03L
advertisement
Manufacturer No:
LQH43MN181J03L
HK JDW NO:
535-LQH43MN181J03L
Datasheet:
LQH43MN181J03L
Description:
Fixed Inductors 180uH 5%
Step5Bar-code shipping tag
LQH43MN181J03L
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
    Wirewound
  • Resistance
    4.5Ohm
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    120mA
  • Inductance
    180μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    4.5Ohm Max
  • Max DC Current
    120mA
  • Frequency - Self Resonant
    5MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 796kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Q Factor
    40
  • Inductance Tolerance
    5%
  • DC Current
    120mA
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 796 KHZ
  • Height
    2.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm