  • LQH43NN561J03L
LQH43NN561J03L
advertisement
Manufacturer No:
LQH43NN561J03L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LQH43NN561J03L
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
LQH43NN561J03L
Description:
Quantity:
In Stock : 151
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LQH43NN561J03L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQH43
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    70mA
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
    1812
  • Inductance
    560μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    14.5Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    2.7MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    40 @ 796kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Rated Current-Max
    0.07A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 796 KHZ
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm