  • LQH43PN100M26L
LQH43PN100M26L
advertisement
Manufacturer No:
LQH43PN100M26L
HK JDW NO:
535-LQH43PN100M26L
Datasheet:
LQH43PN100M26L
Description:
MURATA - LQH43PN100M26L - INDUCTOR, 10UH, +/-20%, POWER
Step5Bar-code shipping tag
LQH43PN100M26L
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.2mm
  • Current Rating
    1.17A
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    176.4mOhm Max
  • Max DC Current
    1.17A
  • Frequency - Self Resonant
    20MHz
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    1.05A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Height
    2.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm