  • LQH44NN1R5M03L
LQH44NN1R5M03L
advertisement
Manufacturer No:
LQH44NN1R5M03L
HK JDW NO:
535-LQH44NN1R5M03L
Package:
Nonstandard
Datasheet:
LQH44NN1R5M03L
Description:
Quantity:
In Stock : 521
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
LQH44NN1R5M03L
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    99.988768mg
  • Material - Core
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQH44
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Shielding
    NO
  • Current Rating
    3.2A
  • Case Code (Metric)
    4040
  • Case Code (Imperial)
    1515
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    20.8mOhm Max
  • Max DC Current
    3.2A
  • Frequency - Self Resonant
    70MHz
  • Height
    4.3mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm