  • LQH5BPB2R2NT0L
LQH5BPB2R2NT0L
advertisement
Manufacturer No:
LQH5BPB2R2NT0L
HK JDW NO:
535-LQH5BPB2R2NT0L
Package:
Nonstandard
Datasheet:
LQH5BPB2R2NT0L
Description:
Ind Power Chip Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz Ferrite 2.6A 2020 Embossed T/R
Step5Bar-code shipping tag
LQH5BPB2R2NT0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQH5
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    2.6A
  • Case Code (Metric)
    5050
  • Case Code (Imperial)
    2020
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    36mOhm Max
  • Max DC Current
    4A
  • Frequency - Self Resonant
    55MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    4A
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.087 2.20mm