  • LQH5BPN470M38L
LQH5BPN470M38L
advertisement
Manufacturer No:
LQH5BPN470M38L
HK JDW NO:
535-LQH5BPN470M38L
Package:
Nonstandard
Datasheet:
LQH5BPN470M38L
Description:
Quantity:
In Stock : 5438
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
LQH5BPN470M38L
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    LQH5
  • Size / Dimension
    0.193Lx0.193W 4.90mmx4.90mm
  • Tolerance
    ±20%
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.1A
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    220mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    6MHz
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Rated Current-Max
    1.1A
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm