  • LQH66SN103M03L
LQH66SN103M03L
advertisement
Manufacturer No:
LQH66SN103M03L
HK JDW NO:
535-LQH66SN103M03L
Package:
Nonstandard
Datasheet:
LQH66SN103M03L
Description:
Quantity:
In Stock : 994
Step5Bar-code shipping tag
LQH66SN103M03L
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    710.013807mg
  • Material - Core
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C
  • Series
    LQH66
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.248W 6.30mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    39.7Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
    1
  • Depth
    6.6mm
  • Current Rating
    50mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    6363
  • Case Code (Imperial)
    2525
  • Inductance
    10mH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    55.58Ohm Max
  • Max DC Current
    50mA
  • Frequency - Self Resonant
    500kHz
    DUAL ENDED
  • DC Current
    50mA
  • Special Feature
    DCR MEASURED AT 40% TOLERANCE
  • Height
    4.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm