  • LQM18PN1R0NC0L
LQM18PN1R0NC0L
advertisement
Manufacturer No:
LQM18PN1R0NC0L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LQM18PN1R0NC0L
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
LQM18PN1R0NC0L
Description:
Quantity:
In Stock : 7227
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LQM18PN1R0NC0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Weight
    3.997283mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQM18
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Multilayer
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    750mA
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    750mA
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    250mOhm Max
  • Max DC Current
    750mA
  • Frequency - Self Resonant
    50MHz
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.6002mm