  • LQM2HPN2R2MJHL
LQM2HPN2R2MJHL
advertisement
Manufacturer No:
LQM2HPN2R2MJHL
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LQM2HPN2R2MJHL
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
LQM2HPN2R2MJHL
Description:
Quantity:
In Stock : 3725
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LQM2HPN2R2MJHL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQM2
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    1.5A
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
    1008
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    138mOhm Max
  • Max DC Current
    1.5A
  • Frequency - Self Resonant
    30MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    1.4A
  • Special Feature
    DCR MEASURED AT 25% TOLERANCE
  • Height
    900μm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm