  • LQP02HQ8N2J02E
LQP02HQ8N2J02E
advertisement
Manufacturer No:
LQP02HQ8N2J02E
HK JDW NO:
535-LQP02HQ8N2J02E
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
LQP02HQ8N2J02E
Description:
Quantity:
In Stock : 6307
Step5Bar-code shipping tag
LQP02HQ8N2J02E
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    01005 (0402 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQP02
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Thick Film
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Current Rating
    300mA
  • Case Code (Metric)
    0402
  • Case Code (Imperial)
    1005
  • Inductance
    8.2nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    500mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    5.1GHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    13 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    13
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
  • Rated Current-Max
    0.3A
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.32mm