  • LQP03TN3N2B02D
LQP03TN3N2B02D
advertisement
Manufacturer No:
LQP03TN3N2B02D
HK JDW NO:
535-LQP03TN3N2B02D
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
LQP03TN3N2B02D
Description:
Fixed Inductors 0201 3.2nH +/-0.1nH
Step5Bar-code shipping tag
LQP03TN3N2B02D
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQP03
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.1nH
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Thick Film
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    330μm
  • Current Rating
    450mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Inductance
    3.2nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    250mOhm Max
  • Max DC Current
    450mA
  • Frequency - Self Resonant
    8GHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    14 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    14
  • Q Factor
    14
  • DC Current
    450mA
  • Special Feature
    INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.1 NANO HENRY
  • Height
    300μm
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm