  • LQP03TQ3N2C02D
LQP03TQ3N2C02D
advertisement
Manufacturer No:
LQP03TQ3N2C02D
HK JDW NO:
535-LQP03TQ3N2C02D
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
LQP03TQ3N2C02D
Step5Bar-code shipping tag
LQP03TQ3N2C02D
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQP03
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.2nH
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Thick Film
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    450mA
  • Shielding
    NO
  • Inductance
    3.2nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    240mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    9.5GHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    17 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    17
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
  • Rated Current-Max
    0.45A
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm