  • LQP18MN18NG00D
LQP18MN18NG00D
advertisement
Manufacturer No:
LQP18MN18NG00D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LQP18MN18NG00D
Package:
0603
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LQP18MN18NG00D
  • Package / Case
    0603
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Tolerance
    2%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    18 nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • Max DC Current
    150mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.3GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    17
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    17
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.5Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    0.018 µH
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm