  • LQW18AN91NJ00D
LQW18AN91NJ00D
advertisement
Manufacturer No:
LQW18AN91NJ00D
HK JDW NO:
535-LQW18AN91NJ00D
Datasheet:
LQW18AN91NJ00D
Description:
Fixed Inductors 0603 91nH +/-5% DCR 0.64ohm
Step5Bar-code shipping tag
LQW18AN91NJ00D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
    ONE SURFACE
  • Weight
    3.005049mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
    1
  • Depth
    1mm
  • Current Rating
    230mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Inductance
    91nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    640mOhm Max
  • Current
    150mA
  • Max DC Current
    230mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.9GHz
  • Q @ Freq
    34 @ 150MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    34
  • Q Factor
    34
  • DC Current
    230mA
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 150 MHZ
  • Height
    800μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm