  • LQW18AN94NG80D
LQW18AN94NG80D
advertisement
Manufacturer No:
LQW18AN94NG80D
HK JDW NO:
535-LQW18AN94NG80D
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
LQW18AN94NG80D
Description:
Quantity:
In Stock : 1968
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
LQW18AN94NG80D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQW18
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
    1
  • Current Rating
    490mA
  • Inductance
    94nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    630mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1.75GHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    34 @ 150MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    34
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.49A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 150 MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm