  • LQW2BAS6N8J00L
LQW2BAS6N8J00L
advertisement
Manufacturer No:
LQW2BAS6N8J00L
HK JDW NO:
535-LQW2BAS6N8J00L
Package:
0805 (2015 Metric)
Datasheet:
LQW2BAS6N8J00L
Description:
FIXED IND 6.8NH 600MA 110 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
LQW2BAS6N8J00L
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
  • Package / Case
    0805 (2015 Metric)
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Weight
    14.004664mg
  • Material - Core
    Air
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    LQW2
  • Size / Dimension
    0.082Lx0.060W 2.09mmx1.53mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.73mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    600mA
  • Case Code (Metric)
    2015
  • Case Code (Imperial)
    0806
  • Inductance
    6.8nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    110mOhm Max
  • Max DC Current
    600mA
  • Frequency - Self Resonant
    5.6GHz
  • Q @ Freq
    50 @ 1GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Q Factor
    50
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 1000 MHZ
  • Height
    1.42mm
  • Height Seated (Max)
    0.060 1.52mm