  • LS02-1A66-PA-500W
LS02-1A66-PA-500W
advertisement
Manufacturer No:
LS02-1A66-PA-500W
HK JDW NO:
767-LS02-1A66-PA-500W
Package:
Datasheet:
LS02-1A66-PA-500W
Description:
SENSOR LEVEL FLOAT M10
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LS02-1A66-PA-500W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging
  • Number of Pins
    2
  • Housing Material
    Polyamid
  • Material - Housing & Prism
    Polyamide (PA)
  • Operating Temperature
    -20°C~90°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Series
    LS02
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Wire
  • Type
    Liquid
  • Max Operating Temperature
    90°C
  • Min Operating Temperature
    -5°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Current Rating
    1.25A
  • Output Type
    Switch (Single Float)
  • Max Supply Voltage
    180V
  • Current
    500mA
  • Output Configuration
    SPST-NO
  • Max Supply Current
    1.25A