  • LT1004IS8-1.2#TR
LT1004IS8-1.2#TR
advertisement
Manufacturer No:
LT1004IS8-1.2#TR
Manufacturer:
Analog Devices, Inc.
HK JDW NO:
84-LT1004IS8-1.2#TR
Package:
SOIC N
Datasheet:
LT1004IS8-1.2#TR
Description:
Fixed PMIC SOIC N
Quantity:
In Stock : 8901
Step5Bar-code shipping tag
LT1004IS8-1.2#TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOIC N
  • Number of Pins
    8
  • Tolerance
    0.3%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Output
    20mA
  • Max Output Voltage
    1.235V
  • Voltage - Output
    1.2V
  • Reference Type
    Shunt
  • Min Output Voltage
    1.23V