  • LT1004IZ-2.5#TRPBF
LT1004IZ-2.5#TRPBF
advertisement
Manufacturer No:
LT1004IZ-2.5#TRPBF
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
HK JDW NO:
84-LT1004IZ-2.5#TRPBF
Package:
TO-226-3
Description:
V-Ref Precision 2.5V 20mA 3-Pin TO-92 T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LT1004IZ-2.5#TRPBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-226-3
  • Number of Pins
    3
  • Tolerance
    0.8%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Number of Channels
    1
  • Current - Output
    20mA
  • Max Output Voltage
    2.5V
  • Voltage - Output
    2.5V