  • LT1634CCZ-4.096
LT1634CCZ-4.096
advertisement
Manufacturer No:
LT1634CCZ-4.096
Manufacturer:
Analog Devices, Inc.
HK JDW NO:
84-LT1634CCZ-4.096
Package:
TO-92
Datasheet:
Description:
PMIC 1 Channel TO-92
Quantity:
In Stock : 1387
Step5Bar-code shipping tag
LT1634CCZ-4.096
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-92
  • Tolerance
    0.2%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Number of Channels
    1
  • Current - Output
    20mA
  • Voltage - Output
    4.096V
  • Reference Type
    Shunt
  • Output Voltage Accuracy
    0.2 %
  • Current - Cathode
    15μA
  • Voltage Reference
    4.096V