  • LT1763CDE-1.8#TR
LT1763CDE-1.8#TR
advertisement
Manufacturer No:
LT1763CDE-1.8#TR
Manufacturer:
Analog Devices, Inc.
HK JDW NO:
84-LT1763CDE-1.8#TR
Package:
DFN
Datasheet:
LT1763CDE-1.8#TR
Description:
PMIC DFN
Quantity:
In Stock : 4601
Step5Bar-code shipping tag
LT1763CDE-1.8#TR
  • Package / Case
    DFN
  • Number of Pins
    12
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Number of Outputs
    1
  • Operating Supply Current
    30μA
  • Current - Output
    500mA
  • Voltage - Output
    1.8V
  • Min Input Voltage
    1.8V
  • Max Input Voltage
    20V
  • Dropout Voltage
    300mV