  • LT1790BIS6-4.096#TR
LT1790BIS6-4.096#TR
advertisement
Manufacturer No:
LT1790BIS6-4.096#TR
HK JDW NO:
84-LT1790BIS6-4.096#TR
Description:
Fixed PMIC SOT-23-6
Quantity:
In Stock : 4752
Step5Bar-code shipping tag
LT1790BIS6-4.096#TR
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Operating Supply Current
    80μA
  • Current - Output
    5mA
  • Max Output Voltage
    4.096V
  • Voltage - Output
    4.1V
  • Min Output Voltage
    4.096V