  • LT3032IDE-15#TRPBF
LT3032IDE-15#TRPBF
advertisement
Manufacturer No:
LT3032IDE-15#TRPBF
Manufacturer:
Analog Devices, Inc.
HK JDW NO:
84-LT3032IDE-15#TRPBF
Package:
DFN
Datasheet:
Description:
PMIC DFN
Quantity:
In Stock : 1
Step5Bar-code shipping tag
LT3032IDE-15#TRPBF
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Package / Case
    DFN
  • Number of Pins
    14
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Number of Outputs
    2
  • Operating Supply Current
    25μA
  • Current - Output
    150mA
  • Max Output Voltage
    15V
  • Voltage - Output
    15V
  • Number of Regulators
    2
  • Min Input Voltage
    2.3V
  • Max Input Voltage
    20V
  • Dropout Voltage
    300mV
  • Min Output Voltage
    15V
  • Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
    68dB
  • Min Current Limit
    170mA