  • LT3065HMSE-2.5#PBF
LT3065HMSE-2.5#PBF
advertisement
Manufacturer No:
LT3065HMSE-2.5#PBF
HK JDW NO:
84-LT3065HMSE-2.5#PBF
Package:
MSOP
Datasheet:
Description:
PMIC MSOP
Quantity:
In Stock : 5813
Step5Bar-code shipping tag
LT3065HMSE-2.5#PBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    MSOP
  • Number of Pins
    12
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current - Output
    500mA
  • Voltage - Output
    2.5V
  • Number of Regulators
    1
  • Dropout Voltage
    300mV
  • Min Current Limit
    520mA