  • LT6200CS6-10#TR
LT6200CS6-10#TR
advertisement
Manufacturer No:
LT6200CS6-10#TR
Manufacturer:
Analog Devices, Inc.
HK JDW NO:
84-LT6200CS6-10#TR
Package:
SOT-23-6
Datasheet:
Description:
1 Channels 90mA per Channel 23μA Instrumentational OP Amps SOT-23-6
Quantity:
In Stock : 13689
Step5Bar-code shipping tag
LT6200CS6-10#TR
  • Package / Case
    SOT-23-6
  • Number of Pins
    6
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Number of Channels
    1
  • Number of Circuits
    1
  • Max Supply Voltage
    12.6V
  • Min Supply Voltage
    2.5V
  • Operating Supply Current
    20mA
  • Slew Rate
    340 V/μs
  • Current - Input Bias
    23μA
  • Output Current per Channel
    90mA
  • Input Offset Voltage (Vos)
    1mV
  • Gain Bandwidth Product
    1.6 GHz
  • Nominal Gain Bandwidth Product
    1.45 GHz