  • LT6600CS8-20#TR
LT6600CS8-20#TR
advertisement
Manufacturer No:
LT6600CS8-20#TR
Manufacturer:
Analog Devices, Inc.
HK JDW NO:
84-LT6600CS8-20#TR
Package:
SOIC
Datasheet:
Description:
1 Channels 50μA Instrumentational OP Amps SOIC
Quantity:
In Stock : 15146
Step5Bar-code shipping tag
LT6600CS8-20#TR
  • Package / Case
    SOIC
  • Number of Pins
    8
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Number of Channels
    1
  • Number of Circuits
    1
  • Max Supply Voltage
    11V
  • Min Supply Voltage
    2.7V
  • Operating Supply Current
    46mA
  • Current - Input Bias
    50μA
  • Input Offset Voltage (Vos)
    5mV
  • Nominal Gain Bandwidth Product
    20MHz