  • LT6656AIS6-2.048#TRPBF
LT6656AIS6-2.048#TRPBF
advertisement
Manufacturer No:
LT6656AIS6-2.048#TRPBF
Manufacturer:
Analog Devices, Inc.
HK JDW NO:
84-LT6656AIS6-2.048#TRPBF
Package:
SOT-23-6
Datasheet:
Description:
Fixed PMIC SOT-23-6
Quantity:
In Stock : 499
Step5Bar-code shipping tag
LT6656AIS6-2.048#TRPBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-23-6
  • Number of Pins
    6
  • Tolerance
    0.05%
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Output Type
    Fixed
  • Operating Supply Current
    1.5μA
  • Current - Output
    5mA
  • Max Output Voltage
    2.048V
  • Reference Type
    Series
  • Min Output Voltage
    2.048V