  • LT6656BCS6-1.25#PBF
LT6656BCS6-1.25#PBF
advertisement
Manufacturer No:
LT6656BCS6-1.25#PBF
Manufacturer:
Analog Devices, Inc.
HK JDW NO:
84-LT6656BCS6-1.25#PBF
Package:
TSOT
Datasheet:
Description:
PMIC TSOT
Quantity:
In Stock : 9844
Step5Bar-code shipping tag
LT6656BCS6-1.25#PBF
  • Package / Case
    TSOT
  • Number of Pins
    6
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    12 ppm/°C
  • Nominal Supply Current
    850nA
  • Voltage - Output
    1.25V
  • Min Input Voltage
    2.2V
  • Max Input Voltage
    18V
  • Voltage Reference
    1.25V