  • LTC1326IMS8-2.5#TRPBF
LTC1326IMS8-2.5#TRPBF
advertisement
Manufacturer No:
LTC1326IMS8-2.5#TRPBF
HK JDW NO:
84-LTC1326IMS8-2.5#TRPBF
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Description:
2.5V 8 Terminals 8-Pin LTC1326 Voltage supervisor 3 Channels
Quantity:
In Stock : 13512
Step5Bar-code shipping tag
LTC1326IMS8-2.5#TRPBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multi-Voltage Supervisor
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    3
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    LTC1326
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • Pin Count
    8
  • JESD-30 Code
    S-PDSO-G8
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    7V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1V
  • Number of Channels
    3
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Reset
    Active High/Active Low
  • Voltage - Threshold
    2.363V 3.118V Adj
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    140ms Minimum
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.04mA
  • Threshold Voltage
    1.02.3633.118V
  • Height Seated (Max)
    1.1mm