  • LTC1326IS8-2.5#TRPBF
LTC1326IS8-2.5#TRPBF
advertisement
Manufacturer No:
LTC1326IS8-2.5#TRPBF
HK JDW NO:
84-LTC1326IS8-2.5#TRPBF
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description:
2.5V 8 Terminals 8-Pin LTC1326 Voltage supervisor 3 Channels
Quantity:
In Stock : 2362
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
LTC1326IS8-2.5#TRPBF
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Base Part Number
    LTC1326
    8
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G8
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    7V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1V
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Reset
    Active High/Active Low
  • Voltage - Threshold
    2.363V 3.118V Adj
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    140ms Minimum
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.04mA
  • Threshold Voltage
    1.02.3633.118V
  • Length
    4.9025mm
  • Height Seated (Max)
    1.752mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA