  • LTC694CS8-3.3#TRPBF
LTC694CS8-3.3#TRPBF
advertisement
Manufacturer No:
LTC694CS8-3.3#TRPBF
HK JDW NO:
84-LTC694CS8-3.3#TRPBF
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description:
3.3V 8 Terminals 8-Pin LTC694C Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 50
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
LTC694CS8-3.3#TRPBF
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Number of Terminations
    8
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 2.9 V
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    250
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    LTC694C
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • Pin Count
    8
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G8
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Power Supplies
    3.3V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3V
  • Number of Channels
    1
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Reset
    Active High/Active Low
  • Voltage - Threshold
    2.9V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    140ms Minimum
  • Supply Current-Max (Isup)
    2.5mA
  • Length
    4.903mm
  • Width
    3.899mm