  • LTF3020T-1R8N-D
LTF3020T-1R8N-D
advertisement
Manufacturer No:
LTF3020T-1R8N-D
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-LTF3020T-1R8N-D
Package:
Nonstandard
Datasheet:
LTF3020T-1R8N-D
Description:
Quantity:
In Stock : 12763
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LTF3020T-1R8N-D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LTF3020-D
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.78A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    1.78A
  • Inductance
    1.8μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    60mOhm Max
  • Max DC Current
    1.34A
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    1.34A
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    2.9972mm