  • LTF5022T-101MR45-D
LTF5022T-101MR45-D
advertisement
Manufacturer No:
LTF5022T-101MR45-D
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-LTF5022T-101MR45-D
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LTF5022T-101MR45-D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    170.01209mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LTF5022T
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.205Lx0.197W 5.20mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    1.07Ohm
  • Packing Method
    TR, Blister Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Magnetic Shield
  • Current Rating
    530mA
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    100μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.28Ohm Max
  • Max DC Current
    450mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    450mA
  • Case/Size Code
    2020
  • Height
    2.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.087 2.20mm