  • LWD-30-1212
LWD-30-1212
advertisement
Manufacturer No:
LWD-30-1212
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-LWD-30-1212
Package:
Datasheet:
LWD-30-1212
Description:
Quantity:
In Stock : 7593
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LWD-30-1212
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    0°C~60°C With Derating
  • Series
    LWD (30W)
  • Published
    2000
  • Size / Dimension
    5.75Lx2.36W x 0.98 H 146.0mmx59.9mmx25.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    30W
  • Number of Outputs
    2
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    70%
  • Voltage - Isolation
    2kV
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    1.2A 1.2A
  • Voltage - Input
    85V~265VAC
  • Voltage - Output 2
    12V