  • LXC100-4200SW
LXC100-4200SW
advertisement
Manufacturer No:
LXC100-4200SW
Manufacturer:
Excelsys Technologies
HK JDW NO:
3415-LXC100-4200SW
Step5Bar-code shipping tag
LXC100-4200SW
    Select All
  • Min Operating Temperature
    -35°C
  • Approval Agency
    CE, EN, cULus
  • Efficiency
    90.5 %
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Max Output Current
    4.2A
  • Power Dissipation-Max
    100W
  • Voltage - Output
    24V
  • Height
    37.084mm
  • Length
    220.98mm
  • Width
    67.564mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Ratings
    IP67
  • Mount
    Chassis Mount
  • Weight
    1.043262kg
  • Feature
    OVP, SCP
  • Termination
    Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    70°C