  • LXC120-0450SW
LXC120-0450SW
advertisement
Manufacturer No:
LXC120-0450SW
Manufacturer:
Excelsys Technologies
HK JDW NO:
3415-LXC120-0450SW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LXC120-0450SW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Weight
    1.043262kg
  • Feature
    OVP, SCP
  • Termination
    Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -35°C
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, EN, cULus
  • Efficiency
    92 %
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Max Output Current
    450mA
  • Power Dissipation-Max
    120W
  • Voltage - Output
    266V
  • Height
    37.084mm
  • Length
    220.98mm
  • Width
    67.564mm