  • LXC200-1400SW
LXC200-1400SW
advertisement
Manufacturer No:
LXC200-1400SW
Manufacturer:
Excelsys Technologies
HK JDW NO:
3415-LXC200-1400SW
Step5Bar-code shipping tag
LXC200-1400SW
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Weight
    1.451496kg
  • Feature
    OTP, OVP, SCP
  • Termination
    Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -35°C
  • Approval Agency
    CE, EN, cULus
  • Efficiency
    92 %
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Max Output Current
    1.4A
  • Power Dissipation-Max
    200W
  • Voltage - Output
    142V
  • Height
    45.974mm
  • Length
    264.922mm
  • Width
    79.502mm