  • LXC40-1400SW
LXC40-1400SW
advertisement
Manufacturer No:
LXC40-1400SW
HK JDW NO:
283-LXC40-1400SW
Step5Bar-code shipping tag
LXC40-1400SW
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    1.4A
  • Voltage - Output
    10V~25V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Ratings
    IP66
  • Weight
    0.662lb 300.28g
  • Operating Temperature
    -20°C~60°C
  • Series
    LXC40 (40W)
  • Size / Dimension
    3.74Lx2.76W x 1.26 H 95.0mmx70.0mmx32.0mm
  • Power (Watts)
    40W