  • LXC96-2100SW
LXC96-2100SW
advertisement
Manufacturer No:
LXC96-2100SW
Manufacturer:
Excelsys Technologies
HK JDW NO:
3415-LXC96-2100SW
Step5Bar-code shipping tag
LXC96-2100SW
  • Efficiency
    89 %
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Max Output Current
    2.1A
  • Power Dissipation-Max
    96W
  • Voltage - Output
    45.7V
  • Height
    37.084mm
  • Length
    200.914mm
  • Width
    67.564mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Ratings
    IP67
  • Mount
    Chassis Mount
  • Weight
    861.825503g
  • Feature
    OTP, OVP, SCP
  • Termination
    Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -35°C