  • LXD150-0350SW
LXD150-0350SW
advertisement
Manufacturer No:
LXD150-0350SW
Manufacturer:
Advanced Energy
HK JDW NO:
283-LXD150-0350SW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LXD150-0350SW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    3.2lbs 1.5kg
  • Operating Temperature
    -35°C~70°C
  • Series
    LXD150 (150W)
  • Size / Dimension
    10.43Lx3.13W x 1.81 H 265.0mmx79.5mmx46.0mm
  • Feature
    OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    150W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cULus, EN
  • Efficiency
    93.5%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    350mA
  • Voltage - Output
    214V~428V