  • LXD150-0580SH
LXD150-0580SH
advertisement
Manufacturer No:
LXD150-0580SH
HK JDW NO:
283-LXD150-0580SH
Step5Bar-code shipping tag
LXD150-0580SH
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Weight
    2.9lbs 1.3kg
  • Operating Temperature
    -35°C~65°C
  • Series
    LXD150H (150W)
  • Size / Dimension
    8.74Lx3.70W x 1.71 H 222.0mmx93.9mmx43.5mm
  • Feature
    OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Power (Watts)
    150W
  • Approval Agency
    CE, CSA, cULus, EN
  • Efficiency
    91%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    528VAC
  • Voltage - Input (Min)
    249VAC
  • Current - Output (Max)
    350mA
  • Voltage - Output
    129V~258V