  • LXD25-1050SW
LXD25-1050SW
advertisement
Manufacturer No:
LXD25-1050SW
HK JDW NO:
283-LXD25-1050SW
Step5Bar-code shipping tag
LXD25-1050SW
  • Weight
    0.441lb 200.03g
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    LXD25 (25W)
  • Size / Dimension
    3.07Lx3.15W x 1.06 H 78.0mmx80.0mmx27.0mm
  • Feature
    OVP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Power (Watts)
    25W
  • Approval Agency
    CE, cULus, EN
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    1.05A
  • Voltage - Output
    8V~24V