  • LXD40-1660SW
LXD40-1660SW
advertisement
Manufacturer No:
LXD40-1660SW
HK JDW NO:
283-LXD40-1660SW
Step5Bar-code shipping tag
LXD40-1660SW
  • Weight
    0.662lb 300.28g
  • Operating Temperature
    -20°C~60°C
  • Series
    LXD40 (40W)
  • Size / Dimension
    3.74Lx2.76W x 1.26 H 95.0mmx70.0mmx32.0mm
  • Feature
    OVP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Power (Watts)
    40W
  • Approval Agency
    CE, EN, UL
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    1.66A
  • Voltage - Output
    8V~23V