  • LXD96-4000SW
LXD96-4000SW
advertisement
Manufacturer No:
LXD96-4000SW
Manufacturer:
Advanced Energy
HK JDW NO:
283-LXD96-4000SW
Step5Bar-code shipping tag
LXD96-4000SW
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    1.9lbs 861.8g
  • Operating Temperature
    -35°C~70°C
  • Series
    LXD96 (96W)
  • Size / Dimension
    7.91Lx2.66W x 1.46 H 201.0mmx67.5mmx37.0mm
  • Feature
    OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    96W
  • Termination Style
  • Approval Agency
    CE, cULus, EN
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    4A
  • Voltage - Output
    12V~24V