  • LXDC2HL12G-302
LXDC2HL12G-302
advertisement
Manufacturer No:
LXDC2HL12G-302
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LXDC2HL12G-302
Package:
4-SMD Module
Datasheet:
LXDC2HL12G-302
Description:
DC DC CONVERTER 1.2V
Step5Bar-code shipping tag
LXDC2HL12G-302
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LXDC2HL
  • Size / Dimension
    0.10Lx0.08W x 0.04 H 2.5mmx2.0mmx1.0mm
  • Feature
    OCP, UVLO
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Voltage - Output 1
    1.2V
  • Voltage - Input (Min)
    2.3V
  • Current - Output (Max)
    250mA