  • LXM1618-12-61
LXM1618-12-61
advertisement
Manufacturer No:
LXM1618-12-61
HK JDW NO:
523-LXM1618-12-61
Package:
Datasheet:
LXM1618-12-61
Description:
MOD INVERTER CCFL 6W 12V PROG
Step5Bar-code shipping tag
LXM1618-12-61
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Number of Pins
    10
  • Series
    LXM1618-12-6x
  • Size / Dimension
    3.94Lx0.63W x 0.30 H 100mmx16mmx7.5mm
  • HTS Code
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    12V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Output
    1800V
  • JESD-30 Code
    R-XXMA-X
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    13.8V
  • Temperature Grade
    OTHER
  • Voltage - Input
    12V
  • Nominal Supply Current
    -300μA
  • Height
    7.62mm